Dostępność architektoniczna

Budynek: kościoła parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach przy ul. Powstańców 30, 05-091 Ząbki

Budynek posiada dwa poziomy. Pierwszy poziom stanowi częściowa zagłębiona kondygnacja tzw. "dolny kościół" oraz drugi poziom tzw. "górny kościół".

Wejścia główne do obu kondygnacji zlokalizowane sa od strony ul. Powstańców. Wejścia boczne zlokalizowane są od strony parkingu wewnętrznego oraz od strony ul. Koscielnej.

Podejście do głównych drzwi górnego poziomu kościoła, stanowi szeroka pochylnia dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Do głównego wejścia dolnej kondygnacji kościoła prowadzą dwie pochylnie, zlokalizowane po obu stronach podejścia do górnego kościołai.

Wejścia boczne do obu kondygnacji kościła posiadaja schody zewnętrzne.

Przy wejściach do budynku nie ma informacji dla osób niewidomych i słabowidzących.

Toalety zlokalizowane sa przy wyjściach bocznych z dolnego poziomu kościoła.

Wjazd na parking parafialny dostępny w czasie Mszy świętych, brama boczną od ul. Powstańców.